عضویت در سایت آگهی و تبلیغات

خوشنویسی

هنر خوشنویسی
خوشنویسی در آسیای شرقی و خاورمیانه به عنوان یک هنر مهم در نظر گرفته می شود . این هنر ، سبک نوشتن باستانی است ، که هنوز هم در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. کلمه “خوشنویسی” از کلمات یونانی ، Kallos و Gaphe گرفته شده است که به ترتیب به معنی “زیبا” و “نوشتن” می باشد. از این رو معمولاً از آن به عنوان دست خط زیبا یاد می شود. این هنر نوعی از هنرهای تجسمی است که با نوشتن معمولی بسیار متفاوت بوده و برای خلق هر حرف به مهارت خاصی نیاز دارد. در حقیقت ، برای ایجاد هر حرف ، مجموعه خاصی از ضربه ها و خطوط با قلم های مخصوص ایجاد می شود . این هنر یکی از چشمگیرترین و جذاب ترین مظاهر فرهنگ ایرانی در دوره پس از اسلام است هم چنین در کتاب مقدس مسلمانان _ قرآن _ دائما به خوشنویسی تاکید شده است .
پیش از این ، قبل از اختراع دستگاه چاپ و ایجاد چاپخانه ها ، كتاب ها دست نوشته می شدند ، كه در آن اساتید ماهر از انواع قلم های آغشته به جوهر استفاده می كردند تا متن را روی پارچه ثبت کنند. با وجود ظهور چاپخانه و قلم های رایانه ای مدرن در سبک های متفاوت ، خوشنویسی جذابیت خاص خود را در دل افرادی که عاشق نوشتن هستند حفظ کرده است.
تاریخچه خوشنویسی
تکامل خوشنویسی در ایران
ایران مهمترین نقش را در تکامل خوشنویسی داشته است. آثار استادان برجسته ی این رشته به بهترین خوشنویسی های جهان شهره هستند . از ویژگی های ملی مسلمانان ایرانی می توان به پشتکار در یادگیری زیبا نوشتن اشاره کرد . سال هاست که ایرانیان به یادگیری و توسعه این رشته می پردازند . دست نوشته ها ، شعر های ثبت شده بر بناهای تاریخی ، تصاویر به جا مانده از دست نوشته ها گواه می دهد که خوشنویسی برتر در ایران شکل گرفته و سپس به سراسر آسیا نشر پیدا کرده است .
طبق روایات ، علی بن ابن ابی طالب ، شیوه نوشتن خاص خود را داشت. در دوره پس از اسلام این هنر با تقلید از دست نوشته های وی آغاز شد. این سبک نوشتن نه چندان معمول ، به خط کوفی معروف بود این نوع نوشتن به سبکی غالب در تمام متون اسلام تبدیل شد .
در کمتر از 400 سال ، یک سلسله سامانیان سبک جدیدی از کوفی را به نام خط قرمطیان ( خط مقرمط ) معرفی کردند. طرح های گلی ، کتیبه های تزئینی و سایر تزئینات مربوط به زمان این سلسله سامانیان این سبک را نشان می دهد.
بناهای بی شمار ایرانی با کتیبه هایی به سبک های مختلف تزئین شده اند در سراسر این سرزمین پراکنده شده، در نتیجه این سبک بنا ها توریست ها و طرفدارن بسیاری را به خود جذب کرده است. از طرف دیگر برخی از بهترین نمونه های خوشنویسی را می توان روی ظروف سفالی ، فلزی و حتی پارچه های ابریشمی یا مخملی یافت. اولین سبک های خطاطی روی سکه های نقره و طلا و همچنین مهرهای عقیق کار می شدند.
نقش استادان خوشنویسی در ایران
در طی مراحل مختلف تاریخ ، استادان خوشنویسی به تکامل این هنر بسیار کمک کرده اند. در قرن دهم میلادی ، یک استاد شیرازی شش سبک متفاوت با خط کوفی ایجاد کرد.
نوادگان تیمور لنگ نیز به توسعه و پیشرفت خطاطی بسیار کمک کردند. در همین دوره ، یک سبک خاص دیگر در ایران پدید آمد به نام طالق (به معنی تعلیق). سپس سبک نستعلیق در نتیجه اختلاط نسخ با سبک طالق به وجود آمد. مبتکر این سبک توسط برخی دیگر از هنرمندان رقیب طرد و حتی رد شد ، اما این سبک زنده ماند و تکامل یافت.
سبک ایرانی نستعلیق علاقه مندان زیادی را در ایران و کشورهای تحت تأثیر فرهنگ ایرانی مانند ترکیه و هند پیدا کرد . به اعتقاد بسیاری از هنرمندان بهترین خوشنویسی ها در این سبک ثبت شده اند . در سال های بعدی سبک جدیدی از نستعلیق به نام شکسته کشف شد که محبوبیت زیادی در هند به دست آورد. ویژگی های زیبایی شناختی ناب و ابهام آمیز این سبک گرافیکی مانند ، چشم ها را تا حد عمیقی جلب می کند که تحسین افراد را بر می انگیزد . امروزه نیز هنرمندانی مشغول به ابداع سبک های جدیدتری هستند
ابزار خوشنویسی
انتخاب قلم خطاطی مناسب می تواند یک چالش باشد زیرا انواع مختلفی در دسترس است. هنگام خرید یک قلم خوشنویسی ، توجه به نیازها و سطح تخصص شما بسیار مهم است.. از نظر سطح مهارت ، یک قلم سبک با جوهر مبتنی بر آب برای مبتدیان بسیار عالی است . هنگام انتخاب قلم به تناسب طراحی آن با انگشتان خود توجه کنید . بسیار مهم است که هنگام نوشتن قلم در دستان شما راحت و ثابت باشد . فروشگاه های اینترنتی هرچند ممکن است بتوانند شما را در انتخاب قلم مورد نظرتان راهنمایی کنند اما انتخاب خوبی برای مبتدیانی که به نوع خاصی از قلم عادت نکرده اند توصیه نمی شود
قلم ها و برس های معمول خوشنویسی عبارتند از:
• دوات
• لیقه
• قلم تراش
• قلمدان
• قط زن
• قاشق _ مخصوص آب ریختن در دوات )
• قیچی
• کاتر
• خط کش
• مسطره
سبک های خوشنویسی
به طور عمده چهار نوع خوشنویسی رایج وجود دارد ، از جمله غربی ، چینی ، ژاپنی و عربی. هر سبکی از ظاهر و روشهای منحصر به فرد خود برای ثبت حروف برخوردار است.
• سبک غربی: این سبک سیستم نوشتاری لاتین ، متمرکز برالفبای رومی ، می باشد و شامل بسیاری از سبک ها مانند آنتیک ، بلکتر ، hand chancery و copperplate است.
• سبک عربی: یکی دیگر از سبک های خوشنویسی محبوب ، سبک عربی است که از چپ به راست نوشته شده است و عمدتاً با هنر و مذهب اسلامی و زبان عربی همراه است. این مجموعه شامل 28 حرف و 18 شکل حرف است. علاوه بر این ، ضرب المثل ها و بخش هایی از کتاب مقدس اسلام ، قرآن هنوز منبعی برای خوشنویسی اسلامی یا عربی است.
• سبک چینی: سبک چینی عنصر مهمی از فرهنگ آسیای شرقی است ، جایی که از برس های جوهر برای نوشتن حروف چینی استفاده می شود.اصولاً پنج خط اصلی در خوشنویسی چینی وجود دارد : زوان ، لی ، تسائو ، هسین و کای.
هر خطی از لحاظ شکل و سبک و ساختار هنری خود در طول تاریخ چین دستخوش تغییر و تحولات شده است. در ابتدا ، هر سبکی برای نوشتن و نه برای هنر ایجاد می شد.
• سبک ژاپنی: دقیقاً مانند سبک چینی ، سبک ژاپنی نیز به جای حروف شخصیت ها و نمادهایی را در بر می گیرد و به دلیل سبک ، زیبایی و شخصیت های پرمعنایی مشهور است.


مشخصات آگهی

تاریخ درج آگهی :۱۳۹۸/۵/۳۱

تاریخ انقضاء :۱۳۹۸/۹/۱

به روز رسانی :۱۳۹۸/۵/۳۱

تعداد بازدید :٣٥

موقعیت :تهران » تهران

نشانی :شهرک غرب، بلوار شهید دادمان، خیابان شهید فخار مقدم، گلبرگ چهارم غربی، پلاک 4 واحد سوم شرقی

تماس با آگهی دهنده

تازه های هنرهاي زيبا

مجتبی کرمیمجتبی کرمی

مرکز خوشنویسی بین الملل

مجتبی کرمی متولد 1356 در اصفهان-شهر مبارکه است. او فارغ التحصیل رشته الکترونیک از دانشگاه شیراز است که فعالیت هنری خود را از سال 1370 در زمینه خوشنویسی نستعلیق در اصفهان شروع کرد و در شیراز در محضر ا ...

تهران » تهران

تاریخ ثبت: ۱۳۹۸/۵/۳۱

خوشنویسی انگلیسیخوشنویسی انگلیسی

مرکز خوشنویسی بین الملل

همه آنچه را که قرار است درباره خوشنویسی انگلیسی و آداب و ابزار آن بدانیدبه طور کلی خوشنویسی با همان خطاطی همانطور که از نامش پیدا است به معنای زیبا نوشتن با ایجاد هنرهای زیبا است. این مفهوم به معنای ...

تهران » تهران

تاریخ ثبت: ۱۳۹۸/۴/۱۲

اطلاعات تماس آگهی دهنده

نام :مرکز خوشنویسی بین الملل

موبایل :09202903904

ایمیل :

تلفن :88079304-88578408

زمان تماس :از 8 صبح تا 20 شب روزهای اداری

نمایش آگهی های این آگهی دهنده
به اشتراک گذاری
delicious facebook delicious twitter google
امکانات

ارسال به یک دوست

نسخه قابل چاپ
آگهی های ویژه آموزشي
اخذ دیپلم گردشگری در تبریزاخذ دیپلم گردشگری در تبریز

آموزشگاه دوراندیشان

04135570097

آذربایجان شرقی » تبریز

تک مهارت برای دیپلم در تبریزتک مهارت برای دیپلم در تبریز

آموزشگاه دوراندیشان تبریز

04135570097

آذربایجان شرقی » تبریز

اخذ دیپلم در تبریزاخذ دیپلم در تبریز

فتاحی

04135570097

آذربایجان شرقی » تبریز

دیپلم در تبریز دیپلم در تبریز

مجتمع فنی و آموزشی افق

04135533533

آذربایجان شرقی » تبریز

آموزش تعمیرات موبایل در تبریزآموزش تعمیرات موبایل در تبریز

فتاحی

04135542407

آذربایجان شرقی » همه شهر ها

مشاهده همه آگهی ها
ثبت نام در سایت تبلیغاتی آگهی آنلاین
افزودن آگهی جدید
آگهی های جدید
» مخازن استیل 5، 8 و 10تن میکسردار » اصفهان » تعمیرات لوازم خانگی ورونیکا » آموزش فتوشاپ » معرفی سایت گنبد فیروزه » دستگاه های پرس روغن کشی و روغن گیری اصفهان » بهترین مراکز تشخیص رنگ کرج کارشناسی نوری 1 کرج و 2 فردیس » رگلاژ درب شیشه ای ، 09121279023 » فروش پری هیتر دست دوم و اماده به کار » خرید و فروش دیگ پخت رب دست دوم و کارکرده » رزین و اپوکسی مخصوص چوب و دکوراتیو » رزین و اپوکسی مخصوص چوب و دکوراتیو » رزین و اپوکسی مخصوص چوب و دکوراتیو » رزین و اپوکسی مخصوص چوب و دکوراتیو » تحویل فوری گوسفند زنده در شهر تهران » فروش آپارتمان 70 متري در رشت » آموزش زبان انگلیسی درمالزی » تهران » خدمات صادرات به عراق » شرکت نیکان صنعت خاورمیانه تامین کننده و تولید کنننده » فروش رقیق کنده اسپرم بوقلمون جهت تلقیح مصنوعی » جک برقی » قیمت دام زنده » فروش گوسفند زنده » گوسفند زنده تهران » درب اتوماتیک پارکینگ » قیمت کرکره برقی » کافه مبلمان و دکوراسیون آرامش » شرکت اسیدسازان کویر,ساخت خط تولید سولفات پتاسیم,ساخت خط تولی » بروزترین و مدرن ترین طراحی دکوراسیون اداری